Kamenný obchod

Manikja gems je tak trochu jiný, multifunkční prostor, věnovaný minerálům, drahým kamenům a šperkům z nich vyrobených. Funguje jako ateliér, dílna, obchod a místo k setkávání již od září 2014. Proto bych ráda touto cestou, Vám všem, poděkovala za milou podporu, protože bez Vás by tu nic takového nebylo…

Jsem ráda, že jste si zvykli zastavit se vždy, když si potřebujete udělat radost, inspirovat se a trochu si odpočinout od každodenního shonu. Když chcete někoho potěšit malým, či větším dárkem a víte, že spolu něco vymyslíme a často i na počkání vyrobíme.

Co u nás můžete najít a co nás baví, jsou neokoukané originální maličkosti, šperky, ale i větší objekty z přírodních kamenů. Trvale zde jsou vystaveny prosvětlené drahokamové obrazy, které tvoříme na objednávku.

Máme tu opravdu velký výběr opracovaných i surových drahých kamenů a minerálů z celého světa, kterým uspokojíme i náročnější zákazníky. A pokud ne, můžeme se pokusit, to co hledáte, na objednávku sehnat.

Najdete tu šperky vytvořené technikou macrame a technikou kumihimo, což je asi 2000 let stará japonská technika splétání šňůr, kterou se zabývám. Při jejich tvorbě vždy používám korálky z přírodních kamenů a ikdyž šperky působí jemně, jsou velmi pevné a praktické. Proto pokud chcete, můžete je nosit třeba i při cvičení.

Dále vyrábím stylově jednoduché, ale vždy originální náušnice, náramky a náhrdelníky vytvořené z různě opracovaných korálků z přírodních kamenů, které kombinuji se stříbrem nebo chirurgickou ocelí.

Při tvorbě šperků nám otvírá neuvěřitelnou variabilitu možnost, že můžeme provrtat a vybrousit téměř jakýkoliv kámen si u nás vyberete. A sami uvidíte, že jich tu máme opravdu hodně. Šperky na míru jsou to, čemu se věnujeme opravdu rádi a co myslím jinde nenajdete.

Pro ty, kteří dávají přednost originálním šperkům ze zlata či stříbra, máme samozřejmě také řešení. Společnými silami zhmotníme na papír představu o budoucím šperku a na základě tohoto návrhu, náš šikovný zlatník vše uvede v život. Výsledkem je dokonalý šperk na míru, který se Vám bude dobře nosit.

Při nakupování si tu můžete poslechnout příjemnou hudbu, vypít kávu, nebo čaj a začíst se do některé z knih o kamenech, které tu jsou pro Vás k dispozici.Ale nejlepší bude, když se přijdete podívat na vlastní oči, je toho tu k vidění opravdu hodně….

Budu se těšit
Monika Zdichyncová
Jak se k nám dostat?